فیلم سینمایی شرایط (Circumstance)

شرایط (Circumstance)

نویسنده و کارگردان و تهیه کننده : مریم کشاورز
موسیقی متن : Gingger Shankar
فیلمبردار : Brian Rigney Hubbard
تدوینگر : Andrea Chignoli
ژانر : درام
تاریخ انتشار فیلم : 2011
محصول کشور : ایران، فرانسه ، آمریکا

بازیگران : نیکل بوشهری ، سارا کاظمی ، رضا سیکسو صفایی ، سهیل پارسا، نسرین پاک کو ، سینا آمدسون، حسین کیون مهاجری

وبگاه رسمی فیلم
پروفایل فیلم در سایت IMdb

خلاصه داستان :این فیلم نگاهی دارد به خانواده ای نوگرا در تهران. فیلم زندگی دختر شانزده سالۀ این خانواده، عاطفه و دوست او شیرین را نشان می‌دهد که پدر و مادرش به دلیل مخالفت با حکومت ایران اعدام شده‌اند. این دو مانند بسیاری از دختران همسن خود در حال تجربۀ دوستی‌های نوجوانی و آشنایی با جنسیت خود هستند. آن هم در جامعه ای سرکوبگر که توجه چندانی به زنان ندارد.آنها طغیان خود را با مصرف مواد مخدر و شرکت در میهمانی‌های شبانه یا کلوپ‌های زیرزمینی نشان می‌دهند. با این حال تنها عصیان واقعی آنها در تخیلات شان رخ می‌دهد.

توضیحات : مضوع های جنسیت، مذهب، افراط گرایی و تعصب از جمله موضوع های این فیلم هستند.مریم کشاورز : » امکان فیلم برداری آن در ایران وجود نداشت؛ چون می‌خواستم واقعیت‌ها را بگویم و صحنه‌ها واقعی باشند. بنابراین صحنه‌ها را در لبنان  فیلم برداری کردیم» .

درباره کارگردان :  مریم کشاورز در شهر نیویورک بدنیا آمد . او قبل از اینکه به فیلم سازی رو بیاورد، ادبیات فارسی را در دانشگاه شیراز خواند. او لیسانس ادیات خود را از دانشگاه دانشگاه نورث وسترن و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه میشیگان آمریکا دریافت کرد .

او ابتدا به نویسند گی وکارگردانی مستند رنگ عشق را در سال 2004 ساخت.درسال 2006 دو فیلم کوتاه برای حراج نیست و روزی که من میمیرم را ساخت . او برای فیلم روزی که من میمیرم جایزه Teddy Award را درسال 2006 از جشنواره فیلم برلین دریافت کرد.فیلم شرایط اولین فیلم بلند مریم کشاورز است .


مطالب مرتبط

Advertisements

About this entry